Tävlingsekipage

Här presenterar vi ekipage som aktivt tävlar för klubben!
Vill du vara med?
Maila webmaster@nassjobk.se med namn, bild och information!

Elin Agestam & Sjödjurets Old River ”Bobo”


Ras: Borderterrier Född: 2010-01-24

Agilityklass
Tävlar i klass 1

Hoppklass
Tävlar i klass 1

Annelie Andersson & Gebories Ginger Ale  ”Gadden”


Ras: Dvärgschnauzer Född: 2009

Lydnad
Lkl 2

Spår
Högre

MH/MT: Mentalbeskriven

Christina Berggren & Utterlyans   Zachariaz  ”Zache”   


Ras: Border Collie  Född: 2/5 2012

Lydnad
LKl 3

Spår
Elit

Sök
Lägre

MH/MT: Mentalbeskriven

Christina Berggren & Lerkulan Kiwi

Denna bild har ett alt-attribut som är tomt. Dess filnamn är Christina-och-Kiwi-683x1024.jpg
Ras: Border Collie  Född: 12/4 2016

Lydnad
LKl 2

Spår
Elit

MH/MT: Mentalbeskriven

Annelie Blom & Åzzy

Denna bild har ett alt-attribut som är tomt. Dess filnamn är Annelie-Auzzie-721x1024.jpg
Ras: Yorkshire Terrier

Lydnad
LKl 1

Spår
Högre

MH/MT: Mentalbeskriven

Elin Fransson & Borderbys´ Danish Devotion ”Enya”



Ras: Borderterrier Född: 2007

Agilityklass
Tävlar i klass 2

Hoppklass
Tävlar i klass 2

 Elina Fransson & ”Elvis”


Ras: Blandis Född: 2009-04-29

Agilityklass
Tävlar i klass 2

Hoppklass
Tävlar i klass 2

Åsa Friman & Försvarsmaktens Darin ”Zorba” 


Ras: Schäfer Född: 2008

Lydnad
Lkl 1

Spår
Apell: Godkänd

MH/MT: Mentalbeskriven

Övrigt
L-testad

Kerstin Jonestad & Flottatjärns Xani of Asterix ”Pepsi”

Ras: Tollare Född: 2008

Lydnad
Lkl 1

Bibbi Linnér & Oak Spring’s Aniara ”Smulan” 


Ras: Papillon Född: 2009-12-18

Agilityklass
Tävlar i klass 3

Hoppklass
Tävlar i klass 2

Bibbi Linnér & Keramet´s Je T´amie ”Yez” 

Ras: Papillon Född: 2013-05-26

Agilityklass
Tävlar i klass 1
Hoppklass
Tävlar i klass 1

Ulrika Lagerqvist & Lizsias Zam 


Ras: Golden Retriever Född: 2009

Lydnad
Lkl 1

MH/MT: Mentalbeskrivning

Birgitta Magnusson & Silogårdens Hugo



Ras: Beuceron Född: 2012

Lydnad
Lkl 1

Spår
Elit

MH/MT: Mentalbeskriven

Fredrik Malmqvist & Aussieringens Icy Chill ” Lilla My”



Ras: Australian Shepherd Född: 2012

Lydnad
Lkl 2

Spår
Lägre

Agilityklass
Tävlar i klass 1
Hoppklass
Tävlar i klass 1

Rallylydnad
Tävlar i avancerad

MH/MT: Mentalbeskriven

Inger Malmström & Ruth



Ras: Jack Russel   Född: 2008

Lydnad
Lkl 2

Rallylydnad
Mästare

Nosework
NW 2

Stina Mattsson & Bianca ”Flisan”



Ras: Parson Russel Terrier Född:2002

Agilityklass
Tävlar i klass 3
Hoppklass
Tävlar i klass 3
Vunnit lag SM 2006 & 2009

Linda Myrendal & Hönsetorps Back in  Shape ”Darcy” 


Ras: Dvärgschnauzer Född:2012-09-11

Agilityklass
Tävlar i klass 2
Hoppklass
Tävlar i klass 2

MH/MT: Mentalbeskriven

Petra Nilsson & ”Pyzen”



Ras: Papillon Född: 2010

Agilityklass
Tävlar i klass 2
Hoppklass
Tävlar i klass 2

Karin Nygren Kindh & ”Astriid”



Ras: Blandis Född: 2008

Lydnad
Lkl 1: 2:a pris

Rallylydnad
Nybörjarklass

Nosework
NW 2

Marie Palmgren  &  Seamist Spiced Ice ”Mynta” 


Ras: Collie Född: 2009-10-03

Lydnad
Lkl 2

Spår
Elit

Rallylydnad
Uppflyttad till Mästerklass
Championat

MH/MT: Mentalbeskriven

Övrigt
Ck, godk anlagstest vallning, Viltspårchampion

Carina Petersson &  Türingens Heylie  


Ras: Rottweiler

Lydnad
Lkl 1

Spår
Lägre

MH/MT: Mentalbeskriven

Monica Sundell & Mandylike´s Dashing Daisy ”Stella”



Ras: Labrador retriever Född: 2014

Lydnad
Lkl 1

Spår
Högre

MH/MT: Mentalbeskriven

Anna Svärd & Av Ulfsäter Hedda ”Hedda”



Ras: Schapendoes Född: 2009

Lydnad
Lkl 1: LP1
Lkl 2: 1:a pris

Anita Thelin & Türingens Cixten


Ras: Rottweiler

Lydnad
Lkl 2

Spår
Elit

MH/MT: Mentalbeskrivning

Övrigt: Cert utställning

Anita Thelin & Türingens Ester


Ras: Rottweiler

Lydnad
Startklass: 1:a pris

Spår
Elit

MH/MT: Mentalbeskriven

Övrigt: 2 cert utställning